VAROL Rent A Car %100 OneCoin Aylık Araba Kiralama Hizmetleri (VAROL Rent a Car 100% OneCoin Monthly Car Rental Services)

varolrentacar ahmet oguzhan varol

注册的企业

指定地点兑换自行货远
价格
21.03 DCP
(1 DCP = 42.33 EUR )
仅限于在DealShaker上,DCP和欧元的汇率是固定的,交易的价值基于当前的汇率,汇率将跟随挖掘难度而变动
Coupons Available
65
推广何时结束
31/12/19
销售礼券
35
票券有效期
02/12/18 - 31/12/19
描述:
Bu anlaşma kuponları Renault, Sembol, Fiat, Linea, Dublo, Albea, Punto Araba modelleri için geçerlidir. Aylık Kiralama 4500 Km.yi kapsamaktadır. 4500 Km.nin üstüne çıktığında ekstra ücret ödenecektir. Kupon Yerinde kullanılır. Araba yerinde kiralanırken ekstra sözleşme yapılacaktır. Kupon alınmadan önce tüccarla iletişime geçilmelidir. Tüccarla iletişime geçilmeden alınan kuponlar geçersizdir. O anda ki araba varoluşuna göre yönlendirme yapılacaktır. One coupon entitles you to a car for one month car rental. For any other conditions of use please contact merchants prior to purchasing coupons. These deal coupons apply to Renault, Sembol, Fiat, Linea, Dublo, Albea, Punto Car models. Monthly Rental covers 4500 Km. An extra fee will be paid when it is over 4500 km. Used in Coupon Place. Extra contracts will be made when renting in the car. The merchant must be contacted before the coupon is received. Coupons received without contacting the trader are invalid. Guidance will be made according to the current car presence.
交易特殊的条款与条件 :
1.Sürücü yaşınız 21 olması gerekiyor.
Sigorta şartları gereği ekonomik bir araç kiralayabilmek için en az 21 yaşında olmanız gerekir. Orta ve Üst sınıf araçlar için 25 yaş alt sınırdır. Lüks ve büyük araçlar için en az 28 yaşında olmanız gerekiyor.
2. Ehliyet süresi
Ekonomik, orta sınıf ya da üst sınıf bir araç kiralamak isteyenler en az 2 yıllık ehliyete sahip olmaları gerekiyor. Fakat lüks veya büyük araçlar için bu süre 3 yıldır.
3. Ek sürücü
Kiralanan herhangi bir araç birden fazla kişi tarafından kullanılabilir. İkinci ya da ek sürücünün kiralama öncesinde mutlaka bildirilmiş olması ve kiralama kontratına işlenmesi gerekir.Bu sayede ek sürücü de kasko sigortası kapsamına alınmış olur. Ek sürücünün de doğal olarak ana sürücü için belirtilen yaş ve ehliyet kriterlerine uyması gerekir.
4. Kilometre sınırı
Kiraladığınız aracın ücretine dahil olan kilometre sınırı araçların listelendiği ekranda gösterilir. Belirtilen Km’nin aşılması halinde kilometre aşım ücreti uygulanır. Aylık 4500 Km. dir. “Sınırsız”olarak belirtilen araçlarda herhangi bir Km sınırı bulunmaz.
5. Ödeme yöntemleri
Araç kiralama işlemini tamamlayabilmeniz için kiralama ücretinin tamamını ONECOİN ile ödemeniz gerekir. Ödemenin tamamını yaptıysanız, araç size teslim edilirken herhangi bir ödeme yapmazsınız. Tüm ödeme yöntemlerinde kredi kartı ve ehliyetinizi mutlaka aracınızı teslim alırken yanınızda bulundurmanız gerekir.
6. Depozit/Provizyon
Kiraladığınız aracı kullandığınız süre boyunca oluşabilecek trafik ve park cezaları, eksik yakıt, sigortanın kapsamına alınmayan hasarlar için teminat alınması gerekiyor. Bu teminat için kredi kartına provizyon adı verilen bir işlem uygulanır. Provizyon, belirli bir tutarın kredi kartı üzerinde bloke edilmesidir. Kredi kartınızın kullanılabilir limitini azaltır ancak harcama olarak ekstrenize yansımaz. Provizyon için en az 6 ay geçerli ve kullanılabilir limiti olan ana sürücü adına kayıtlı bir kredi olması zorunludur.

7.Kasko/Sigorta için bazı önemli şartlar gerekir
Kasko sigortasının geçerli olabilmesi için bazı önemli şartlar bulunmaktadır. Alkol ve uyuşturucu kullanılması durumunda sigortalar geçerliliğini tamamen yitirir. Aynı şekilde, yasal hız sınırlarına uyulmaması, kontratta yazan kişiler dışında aracın kullanılması, yük haddinin aşılması ve karayolları dışında aracın kullanılması durumunda da sigorta geçerli olmamaktadır. Sigortaların geçerli olabilmesi için trafik ve alkol raporlarının kaza anında tutulması ve en geç 48 saat içinde aracın kiralandığı tedarikçiye teslim edilmesi gerekir.

8. Aracınızı havalimanından almanız gerekiyorsa
Aracınızı havalimanından teslim almak için kiralama sırasında uçuş bilgileri belli olmasa da, aracın teslim alınmasına en geç 24 saat kala e-posta yoluyla uçuş bilgileri iletilmelidir. Uçuş bilgileri sayesinde, uçağınız rötar yapsa dahi
zamanında karşılanmanız ve aracınızı teslim almanız sağlanmış olur.
9. Teslim ve İade
Kiralanan araç yalnızca belirtilen adresten teslim alınmalı ve iade için belirlenen adreste iade edilmelidir. Adrese teslim seçenekleri yalnızca, kiralamanın yapıldığı semt veya ilçe sınırları içinde yapılabilir. Herhangi bir ilçeden kiralama yapılarak, farklı bir semt veya ilçe sınırları içinde belirtilen adrese teslimat yapılmaz. Araç teslim edilirken en fazla bir saat bekleme kabul edilir. Ekstra bekleme talep edildiği takdirde ekstra ücret oluşabilir. Araçların erken iade edilmesi durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. Araçların geç iade edilmesi halinde ek ücret uygulanabilir.

10. Yakıt
Araç teslim alınırken yakıt deposu seviyesinin kontrol edilmesi önemlidir. Kiralanan aracın aynı seviyede yakıtla iade edilmesi beklenir. Fazla yakıtla iade edilen araçlar için ekstra bir para iadesi söz konusu değildir. Eksik yakıt olması durumunda, yakıt ücreti ve hizmet bedeli tahsil edilebilir.

11. HGS/OGS-Otomatik geçiş ücretleri
Araçlarımızın tamamında OGS veya HGS bulunur. Bu sayede paralı otoyollardan otomatik olarak geçiş yapabilirsiniz. HGS/OGS ücreti kullanıldığı kadar + 1,5 EURO hizmet bedeli ile birlikte araç iadesinde tahsil edilir. HGS/OGS hiç kullanılmamışsa herhangi bir ücret tahsilatı yapılmayabilir.


12. Araç ile yurtdışına çıkamazsınız
Türkiye’de kiralanan araçlarla yurtdışına çıkılması mümkün değildir. Sigortalar ülke dışında geçerli değildir. Fakat aracı kiralayacağınız yerden bu konu hakkında özel konuşmanız gerekebilir.

13. İptal işlemleri
Aynı gün içinde yaptığınız kiralamayı iptal ettiğinizde herhangi bir ücret talep edilmeyebilir. Kiralama başlangıcına 24 saat kala yapılan iptaller için 8 EURO gibi hizmet bedeli iade edilebilir. Bu rakam değişkenlik gösterebilir. İptal işleminde iade edilmeyen hizmet bedelleri bir sonraki kiralama işleminizde indirim olarak yansıtılabilir.

English translation:
One coupon of 100% OneCoin entitles you to a car for one month car rental. Any other conditions of use please contact merchant prior to purchase of coupons.
1. Your driver age must be 21
You must be at least 21 years of age in order to rent an economic vehicle due to insurance requirements. For middle and upper class vehicles, 25 is the lower limit. You must be at least 28 years old for luxury and large vehicles.

2. Driver's license period
Those who want to rent an economic, middle class or upper class car should have a minimum of 2 years of driving license. But for luxury or large vehicles, this period is 3 years.

3. Additional driver
Any rented vehicle can be used by more than one person. The second or additional driver must be notified before the lease and must be processed in the rental contract. The additional driver must, of course, comply with the age and driving license criteria specified in the main driver.
During the time you use the vehicle you rented, you may be required to take out the traffic and parking fines, the missing fuel, the damages not covered by the insurance. For this security, a transaction called credit card is applied. A provision is to block a certain amount on the credit card. Reduces your credit card's available limit but does not reflect your statement as spending. It is mandatory to have a credit registered on behalf of the main driver with a valid and available limit of at least 6 months for provision.

4. Mileage limit
The mileage limit included in the price of the car you rent is displayed on the screen where the vehicles are listed. If the specified Km is exceeded, the mileage surcharge will be applied. 4500 Km per month. d. The vehicles specified as maz unlimited Km do not have any Km limit.

5. Payment methods
You must pay the full rental fee with ONECOIN before you can complete the car rental. If you have made the full payment, you will not make any payment when the vehicle is delivered to you. In all payment methods, you must have your credit card and driver's license with you when you take your vehicle.

6. Deposit / Provision
During the time you use the vehicle you rented, you may be required to take out the traffic and parking fines, the missing fuel, the damages not covered by the insurance. For this security, a transaction called credit card is applied. A provision is to block a certain amount on the credit card. Reduces your credit card's available limit but does not reflect your statement as spending. It is mandatory to have a credit registered on behalf of the main driver with a valid and available limit of at least 6 months for provision.

7. Some important conditions are required for Insurance / Insurance
There are some important requirements for the insurance of the insurance. If alcohol and drugs are used, the insurance shall be voided. Similarly, in case of non-compliance with the legal speed limits, the use of the vehicle other than those written in the contract, exceeding the load rate and the use of the vehicle outside the highways, the insurance is not applicable. In order for the fuses to be valid, traffic and alcohol reports must be kept at the time of accident and must be delivered to the supplier of the vehicle at the latest within 48 hours.

8. If you need to pick up your car from the airport
Even though flight information is not available during the rental to pick up your car at the airport, flight information must be sent by e-mail no later than 24 hours prior to picking up the vehicle. Thanks to flight information, even if your plane delayed
you will be met on time and take delivery of your vehicle.

9. Delivery and Return
The rented vehicle must only be picked up at the address indicated and returned at the address specified for return. Delivery to the address can only be made within the boundaries of the district or district where the lease is made. No leasing is made to the address specified in a different district or district by renting from any district. A maximum of one hour of standby time is accepted when the vehicle is delivered. Extra charges may be incurred on request. No refund will be made if the vehicles are returned early. Additional charges may apply if late return of the vehicles.

10. Fuel
It is important to check the fuel tank level while the vehicle is being picked up. The rented vehicle is expected to be returned with the same level of fuel. There is no extra refund for extra vehicles. In case of missing fuel, the fuel fee and the service fee may be collected.

11. HGS / OGS-Automatic tolls
All of our vehicles have OGS or HGS. In this way, you can switch automatically from the motorway. The HGS / OGS fee will be charged to the vehicle with a service charge of up to + 1.5 EURO. If HGS / OGS is not used at all, no fee may be charged.

12. You can not go abroad with the vehicle
Exiting abroad with the rented car in Turkey is not possible. Insurances are not valid outside the country. However, you may need to talk privately about where to rent the vehicle.

13. Cancellations
If you cancel your rental on the same day, you may not be charged any fee. For cancellations made before 24 hours before the start of the rental service, 8 EURO service fee can be refunded. This number may vary. Service fees that cannot be refunded during the cancellation process can be reflected as a discount on your next lease.
关于Merchant :
Varolrentacar %100 OneCoin Araba Kiralama Hizmetleri

Varolrentacar 100% OneCoin Car Rental Services
Contact Merchant
Merchant 地址 ( 您能用推销的票券在任何指定的MERCHANT地址 ) :

DealShaker is not to be held responsible about the third party content published on the platform