Aloe Vera Gel - 1 litar 50% one coin

api900 api900

Negocio individual

Canjear en la ubicación
Precio
0.50 ONE
(1 ONE = 29.85 EUR )
ONE tiene una tasa fija para DealShaker exclusivamente. El valor está basado en la tasa de cambio actual, y cambiará en función de la dificultad del cambio de minería. DealShaker no garantiza el precio de venta de ONE
Cupones disponibles
21
Promoción termina
31/05/19
Cupones vendidos
9
Validez de cupones
16/03/19 - 31/05/19
Descripción:
ОПИС И СВОЈСТВА Претставете си дека отсекувате лист од Алое и го пиете гелот од неговата внатрешност. Најблиско нешто до тоа е да го пиете нашиот Алое Вера Гел, кој што содржи 96,2% чист Алое гел. Патентираниот стабилизиран гел "всушност" е идентичен со свежиот гел од растението и прв го доби сертификатот од Меѓународниот научен совет за Алое. Алое Вера Гелот содржи богата гама од витамини и минерали, вклучувајќи го и реткиот витамин В12 ( Алоето е едно од двете растенија во светот кое е извор на оваа материја). Тоа го прави Алое Вера Гелот незаменлив додаток во исхраната за сите вегетаријанци. Природно гелот содржи фолна киселина, . Овој уникатен пијалок е извор на седум есенцијални аминокиселини, кои што се директно сврзани со развојот на клетките, а не се синтезираат од организмот. Всушност, овој течен додаток во исхраната содржи многу корисни материи и затоа е мошне тешко да се набројат сите документирани својства и многубројните ефекти. Но едно е сигурно, Алое Вера Гелот има силно и позитивно дејство врз здравјето и начинот на живеење на многу луѓе низ целиот свет. СОСТАВ Природен Алое Вера гел, сорбитол, аскорбинска киселина, лимонска киселина, калиум сорбат, натриум бензонат, ксантанова смола, токоферол (витамин Е). ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ Промешајте го добро. Конзумирајте од 60-120 мл секој ден. • Не отворена туба со гел има рок на траење до 4 години, а кога ќе ја отворите од 6-8 седмици (да се чува во фрижидер). e-mail; [email protected] tel: +389 70275171
Términos y condiciones específicos de la oferta del comerciante :
Плакање 50% oc + euro
Цена на 1 шише = 30 euro
1 купон + 15 euro при доставата
Право за нарачка по лице е максимум 3 купони
1 купон = 1 литар

e-mail; [email protected]
tel: +389 70275171
Важи само за Македонија
Sobre el Comerciante :
I sale home products
Contactar con comerciante
Dirección(es) de Comerciante ( puede utilizar su cupón de oferta en cualquiera de las direcciones asignadas del comerciante ) :

Instrucciones adicionales :

Важи само за Македонија
Право за нарачка по лице е максимум 3 купони
1 купон = 1 литар

DealShaker no se hace responsable del contenido publicado por terceros en la plataforma